• Slideshow
deen
EMG2015 // RESULTS

  • Reset Filter

Found 319 Results
Date Time Sports Tournament Venue Event Result Table
Di, 28.07. 08:30 Futsal Open Male Group C Cole-Sport-Center GBR – FRA 13:1
Di, 28.07. 08:30 Futsal Open Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 AUS – FIN 7:1
Di, 28.07. 09:00 - 14:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Di, 28.07. 09:30 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion ARG – NED 1:3 (0:2)
Di, 28.07. 10:00 Football Open Male Group A Olympia Park Gebhardtplatz (grass) ITA – SUI 1:1
Di, 28.07. 10:15 Futsal Open Male Group C Cole-Sport-Center ISR – HUN 7:3
Di, 28.07. 10:30 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 GER – UKR 0:3 (13:25, 9:25, 14:25)
Di, 28.07. 10:30 Futsal Open Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 LTU – NED 6:3
Di, 28.07. 10:30 Futsal Open Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 ESP – TUR 6:5
Di, 28.07. 11:30 Football Open Male Group A Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) GBR – FRA 2:2
Di, 28.07. 11:30 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg GER – FRA 63:92
Di, 28.07. 12:00 Futsal Masters Male Group B Cole-Sport-Center DEN – RSA 3:5
Di, 28.07. 12:00 Field Hockey Open Male Olympia Park Hockey Stadion ISR – GER 0:4 (0:0)
Di, 28.07. 12:30 Futsal Open Male Group D Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 EST – SUI 7:0
Di, 28.07. 12:30 Football Open Male Group B Olympia Park Gebhardtplatz (grass) DEN – SWE 3:0
Di, 28.07. 12:30 Futsal Masters Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 ITA – TUR 3:1
Di, 28.07. 13:00 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 FRA – ISR 0:3 (11:25, 11:25, 15:25)
Di, 28.07. 13:30 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg USA – ISR 89:45
Di, 28.07. 13:45 Futsal Masters Male Group B Cole-Sport-Center GBR – ESP 2:6
Di, 28.07. 14:00 - 18:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Di, 28.07. 14:00 Football Open Male Group B Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) GER – MEX 2:1
Di, 28.07. 14:30 Futsal Open Male Group D Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 GER – RSA 3:4
Di, 28.07. 14:30 Futsal Masters Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 RUS – GER 2:3
Di, 28.07. 14:30 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion USA – GER 1:4 (0:2)
Mi, 29.07. 09:00 - 14:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Mi, 29.07. 09:30 Swimming   Olympia Park Forumbad 1. Round
Mi, 29.07. 10:00 Chess Juniors Male - Open Male Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 1. Round
Mi, 29.07. 10:00 Badminton   Olympia Park Halle 1 1. Round
Mi, 29.07. 10:30 Futsal Masters Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 GER – TUR 1:8
Mi, 29.07. 10:30 Futsal Masters Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 RUS – ITA 3:5
Mi, 29.07. 11:00 - 12:25 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Mi, 29.07. 11:00 Squash   Airport Squash Tegel Team
Mi, 29.07. 11:30 Ten-Pin-Bowling   Studio Bowling Single
Mi, 29.07. 11:45 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg ISR – RUS 45:100
Mi, 29.07. 12:00 Volleyball Series Juniors Female Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 ISR – Team BER 1:0
Mi, 29.07. 12:30 Football Juniors Male Olympia Park Hindenburgplatz (grass) GER-ESP 3:1
Mi, 29.07. 12:30 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 ESP – TUR 3:8
Mi, 29.07. 12:30 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 RSA – GBR 3:9
Mi, 29.07. 12:30 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion ARG – USA 2:1 (1:0)
Mi, 29.07. 12:30 Football Youth Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) USA – GBR 0:3
Mi, 29.07. 12:30 Football Open Male Group A Olympia Park Gebhardtplatz (grass) FRA – SUI 5:0
Mi, 29.07. 12:40 - 14:05 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Mi, 29.07. 13:15 Basketball Youth Male Cole-Sport-Center USA-TUR 112:43
Mi, 29.07. 13:30 Swimming   Olympia Park Forumbad Finals
Mi, 29.07. 14:00 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg FRA – USA 71:103
Mi, 29.07. 14:00 Squash   Airport Squash Tegel Team
Mi, 29.07. 14:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 HUN – TUR 2:1
Mi, 29.07. 14:00 - 18:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Mi, 29.07. 14:00 Futsal Open Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 FIN – GIB 4:2
Mi, 29.07. 14:00 Badminton   Olympia Park Halle 1 1. Round
Mi, 29.07. 14:00 Volleyball Series Juniors Female Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Team BER – ESP 1:0
Mi, 29.07. 14:30 Football Open Female Olympia Park Hindenburgplatz (grass) SWE-USA 0:5
Mi, 29.07. 14:30 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 UKR – FRA 3:0 (25:22, 25:12, 25:15)
Mi, 29.07. 15:00 Football Youth Male Olympia Park Hueppeplatz (grass) SWE – GER 0:1
Mi, 29.07. 15:00 - 16:25 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Mi, 29.07. 15:00 Football Open Male Group A Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) GBR – ITA 4:1
Mi, 29.07. 15:00 Football Juniors Male Olympia Park Gebhardtplatz (grass) ARG-GBR 1:2
Mi, 29.07. 15:30 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion GER-NED 1:2 (0:1)
Mi, 29.07. 15:30 Basketball Juniors Male Cole-Sport-Center USA-ARG 71:33
Mi, 29.07. 16:00 Chess Juniors Male - Open Male Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 2. Round
Mi, 29.07. 16:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 GBR – ESP 4:1
Mi, 29.07. 16:00 Futsal Open Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 NED – ESP 2:3
Mi, 29.07. 16:00 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg CAN – GER 70:21
Mi, 29.07. 16:35 - 18:00 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Mi, 29.07. 17:00 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 GER – ISR 0:3 (8:25, 13:25, 20:25)
Mi, 29.07. 17:00 Football Open Female Olympia Park Hindenburgplatz (grass) NED – GER 0:3
Mi, 29.07. 17:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad USA – ISR 5:16
Mi, 29.07. 17:45 Basketball Juniors Male Cole-Sport-Center ISR-GER 91:40
Mi, 29.07. 18:00 Futsal Open Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 TUR – LTU 3:7
Mi, 29.07. 18:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 GIB – ITA 2:10
Mi, 29.07. 18:30 Field Hockey Open Male Olympia Park Hockey Stadion GER – NED 1:6 (0:1)
Mi, 29.07. 18:30 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg ISR – GBR 93:32
Mi, 29.07. 19:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad GER – HUN 4:21
Do, 30.07. 08:30 - 14:00 Golf   Golfclub Stolperheide 1. Day
Do, 30.07. 08:30 Futsal Masters Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 ESP – RSA 5:6
Do, 30.07. 09:00 Futsal Juniors Male Cole-Sport-Center TUR – RSA 7:5
Do, 30.07. 09:00 - 14:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Do, 30.07. 09:30 Swimming   Olympia Park Forumbad 1. Round
Do, 30.07. 09:30 Basketball Juniors Male Sporthalle Charlottenburg ARG – ISR 50:96
Do, 30.07. 10:00 Football Youth Male Olympia Park Hindenburgplatz (grass) GBR – NED 3:1
Do, 30.07. 10:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 ESP – GIB 12:3
Do, 30.07. 10:00 Chess Juniors Male - Open Male Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 3. Round
Do, 30.07. 10:00 Badminton   Olympia Park Halle 1 Finals
Do, 30.07. 10:30 Futsal Juniors Male Cole-Sport-Center ESP – GBR 1:6
Do, 30.07. 10:30 Futsal Masters Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 GBR – DEN 5:5
Do, 30.07. 11:00 - 12:25 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Do, 30.07. 11:00 Squash   Airport Squash Tegel Team
Do, 30.07. 11:00     GER 1 – TUR (Bernd Kreisberger – Nadar Kashri)3:0 (11:4 / 11:4 / 11:4)
Do, 30.07. 11:30 Ten-Pin-Bowling   Studio Bowling Double
Do, 30.07. 11:45 Basketball Juniors Male Sporthalle Charlottenburg GER – TUR 75:35
Do, 30.07. 12:00 Futsal Open Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 NED – TUR 8:2
Do, 30.07. 12:00 Futsal Youth Male Cole-Sport-Center TUR – GBR 1:9
Do, 30.07. 12:00 Volleyball Series Juniors Female Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 ISR – ESP 1:0
Do, 30.07. 12:00 Futsal Open Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 LTU – ESP 3:3
Do, 30.07. 12:30 Football Youth Male Olympia Park Hindenburgplatz (grass) GER – USA 0:1
Do, 30.07. 12:30 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion NED-USA 3:0 (0:0)
Do, 30.07. 12:40 - 14:05 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Do, 30.07. 12:46     RUS – GER 2:3
Do, 30.07. 13:30 Swimming   Olympia Park Forumbad Finals
Do, 30.07. 14:00 - 18:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Do, 30.07. 14:00 Squash   Airport Squash Tegel Team
Do, 30.07. 14:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 ITA – HUN 4:0
Do, 30.07. 14:00 - 18:00 Golf   Golfclub Stolperheide 1. Day
Do, 30.07. 14:00 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg GER – ISR 37:120
Do, 30.07. 14:00 Futsal Open Male Group C Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 HUN – GBR 0:9
Do, 30.07. 14:00 Volleyball Series Juniors Female Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 ESP – ISR 0:2
Do, 30.07. 14:00 Badminton   Olympia Park Halle 1 Finals
Do, 30.07. 14:30 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 ISR – UKR 3:0
Do, 30.07. 15:00 - 16:25 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Do, 30.07. 15:00 Football Open Male Group B Olympia Park Gebhardtplatz (grass) MEX – SWE 3:1
Do, 30.07. 15:30 Field Hockey Open Male Olympia Park Hockey Stadion NED – ISR 14:0 (8:0)
Do, 30.07. 15:30 Basketball Youth Male Cole-Sport-Center TUR – CAN 62:56
Do, 30.07. 16:00 Futsal Open Male Group C Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 FRA – ISR 2:5
Do, 30.07. 16:00 Futsal Open Male Group D Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 RSA – EST 6:3
Do, 30.07. 16:00 Chess   Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 LPT
Do, 30.07. 16:15 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg RUS – USA 71:79
Do, 30.07. 16:35 - 18:00 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Do, 30.07. 17:00 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 FRA – GER 1:3
Do, 30.07. 17:00 Football Open Male Group B Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) GER – DEN 5:2
Do, 30.07. 17:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad ISR – ITA 18:6
Do, 30.07. 17:45 Basketball Youth Male Cole-Sport-Center GBR – USA 47:86
Do, 30.07. 18:00 Futsal Open Male Group D Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 SUI – GER 3:9
Do, 30.07. 18:00 Futsal Open Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 AUS – GIB 12:1
Do, 30.07. 18:30 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion GER – ARG 4:0 (2:0)
Do, 30.07. 18:30 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg GER – ISR 82:88
Do, 30.07. 19:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad HUN – USA 9:5
Fr, 31.07. 08:30 - 14:00 Golf   Golfclub Stolperheide 2. Day
Fr, 31.07. 08:30 Futsal Youth Male Cole-Sport-Center HUN – GIB 13:5
Fr, 31.07. 08:30 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg CAN – USA 50:109
Fr, 31.07. 09:00 Fencing Open Female Olympia Park Kuppelsaal Sabre
Fr, 31.07. 09:00 - 14:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Fr, 31.07. 09:00 Fencing Open Male Olympia Park Kuppelsaal Epee
Fr, 31.07. 09:30 Swimming   Olympia Park Forumbad 1. Round
Fr, 31.07. 10:00 Football Youth Male Olympia Park Gebhardtplatz (grass) NED – SWE 1:0
Fr, 31.07. 10:00 Table Tennis Open Male Olympia Park Halle 1 1. Round Team
Fr, 31.07. 10:00 Football Youth Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) GBR – GER 1:0
Fr, 31.07. 10:00 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 RSA – ESP 6:5
Fr, 31.07. 10:00 Football Juniors Male Olympia Park Hindenburgplatz (grass) GBR – ESP 5:1
Fr, 31.07. 10:00 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 GBR – TUR 3:1
Fr, 31.07. 10:00 Table Tennis Juniors Male Olympia Park Halle 1 1. Round Team
Fr, 31.07. 10:00 Chess Juniors Male - Open Male Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 4. Round
Fr, 31.07. 10:00 Fencing Open Female Olympia Park Kuppelsaal Foil
Fr, 31.07. 10:00 Table Tennis Masters Male Olympia Park Halle 1 1. Round Team
Fr, 31.07. 10:15 Squash   Airport Squash Tegel Team
Fr, 31.07. 10:15 Futsal Youth Male Cole-Sport-Center GBR – ITA 5:5
Fr, 31.07. 10:30 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg ISR – TUR 68:58
Fr, 31.07. 11:00 - 12:25 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Fr, 31.07. 11:00 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion Semi GER – ARG 1:0 (1:0)
Fr, 31.07. 11:30 Ten-Pin-Bowling   Studio Bowling Trio
Fr, 31.07. 11:45 Futsal Open Male Group C Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 FRA – HUN 4:8
Fr, 31.07. 11:45 Futsal Open Male Group C Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 GBR – ISR 6:6
Fr, 31.07. 12:00 Futsal Youth Male Cole-Sport-Center ESP – TUR 2:1
Fr, 31.07. 12:00 Football Juniors Male Olympia Park Hindenburgplatz (grass) GER – ARG 0:3
Fr, 31.07. 12:00 Volleyball Series Juniors Female Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Team BER – ESP 2:0
Fr, 31.07. 12:30 Football Open Male Group A Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) SUI – GBR 0:2
Fr, 31.07. 12:30 Football Open Male Group A Olympia Park Gebhardtplatz (grass) ITA – FRA 0:3
Fr, 31.07. 12:30 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg GBR – GER 78:56
Fr, 31.07. 12:40 - 14:05 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Semi Final
Fr, 31.07. 13:30 Futsal Masters Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 ITA – GER 7:0
Fr, 31.07. 13:30 Futsal Masters Male Group A Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 TUR – RUS 6:2
Fr, 31.07. 13:30 - 18:00 Bridge Pair Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
Fr, 31.07. 13:30 Swimming   Olympia Park Forumbad Finals
Fr, 31.07. 14:00 Volleyball Series Juniors Female Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 ISR – Team BER 0:2
Fr, 31.07. 14:00 - 18:00 Golf   Golfclub Stolperheide 2. Day
Fr, 31.07. 14:00 Football Open Female Olympia Park Hindenburgplatz (grass) NED – SWE 2:3
Fr, 31.07. 14:00 Squash   Airport Squash Tegel Single
Fr, 31.07. 14:00 - 18:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
Fr, 31.07. 14:00 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion Semi NED – USA 12:2 (6:0)
Fr, 31.07. 14:30 Table Tennis Juniors Male Olympia Park Halle 1 2. Round Team
Fr, 31.07. 14:30 Basketball Juniors Male Cole-Sport-Center USA – GER 79:31
Fr, 31.07. 14:30 Table Tennis Open Male Olympia Park Halle 1 2. Round Team
Fr, 31.07. 14:30 Table Tennis Masters Male Olympia Park Halle 1 2. Round Team
Fr, 31.07. 14:30 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg ISR – FRA 50:84
Fr, 31.07. 14:30 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Bronze GER – FRA 2:3
Fr, 31.07. 15:00 Football Open Male Group B Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) SWE – GER 0:9
Fr, 31.07. 15:00 Football Open Male Group B Olympia Park Gebhardtplatz (grass) DEN – MEX 3:1
Fr, 31.07. 15:15 Futsal Open Male Group D Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 RSA – SUI 7:1
Fr, 31.07. 15:15 Futsal Open Male Group D Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 GER – EST 1:5
Fr, 31.07. 15:40 - 18:00 Bridge Team (Open Male + Open Female) Olympia Park LSB Conference Rooms Final
Fr, 31.07. 16:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad ISR – HUN 20:8
Fr, 31.07. 16:00 Volleyball Series Juniors Female Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 ISR – ESP 3:0
Fr, 31.07. 16:15 Football Open Female Olympia Park Hindenburgplatz (grass) USA – GER 2:0
Fr, 31.07. 16:30 Basketball Juniors Male Cole-Sport-Center TUR – ISR 23:109
Fr, 31.07. 16:30 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg RUS – GER 100:73
Fr, 31.07. 17:00 Volleyball Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Final ISR – UKR 3:0
Fr, 31.07. 17:00 Futsal Masters Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 3 RSA – GBR 3:2
Fr, 31.07. 17:00 Futsal Masters Male Group B Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2 DEN – ESP 6:4
Fr, 31.07. 17:00 Field Hockey Open Male Olympia Park Hockey Stadion GER – ISR 6:2 (3:0)
Fr, 31.07. 17:45 Waterpolo   Olympia Park Forumbad ITA – GER 11:15
So, 02.08. 08:30 - 11:30 Half Marathon Open Olympia Park Half Marathon
So, 02.08. 09:00 - 14:00 Triathlon Open   Triathlon
So, 02.08. 09:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 13th Place GIB – SUI 12:7
So, 02.08. 09:00 - 14:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis
So, 02.08. 09:00 Fencing Open Male Olympia Park Kuppelsaal Epee Team
So, 02.08. 09:00 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Semi TUR – RSA 6:5
So, 02.08. 09:00 Fencing Open Male Olympia Park Kuppelsaal Foil Team
So, 02.08. 09:30 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg ISR – CAN 79:48
So, 02.08. 10:00 Table Tennis Juniors Male Olympia Park Halle 1 3. Round Team
So, 02.08. 10:00 Table Tennis Masters Male Olympia Park Halle 1 3. Round Team
So, 02.08. 10:00 Chess Juniors Male - Open Male Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 5. Round
So, 02.08. 10:00 Table Tennis Open Male Olympia Park Halle 1 3. Round Team
So, 02.08. 10:15 Futsal Open Male Cole-Sport-Center 11th Place NED – FRA 8:7
So, 02.08. 10:20 Fencing Open Female Olympia Park Kuppelsaal Sarbre Team
So, 02.08. 11:00 - 16:30 Bridge Pair Olympia Park LSB Conference Rooms Bridge
So, 02.08. 11:00 Squash   Airport Squash Tegel Single
So, 02.08. 11:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 QF AUS – EST 9:3
So, 02.08. 11:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 GBR – HUN 10:1
So, 02.08. 11:45 Basketball Juniors Male Sporthalle Charlottenburg TUR – USA 16:95
So, 02.08. 12:00 Futsal Open Male Cole-Sport-Center 9th Place TUR – HUN 5:10
So, 02.08. 12:30 Football Open Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) Semi FRA – DEN 2:0
So, 02.08. 12:30 Football Open Female Olympia Park Gebhardtplatz (grass) USA – NED 6:0
So, 02.08. 12:30 Football Open Male Olympia Park Stadion am Wurfplatz (grass) Semi GER – GBR 1:0
So, 02.08. 12:30 Football Youth Male Olympia Park Hueppeplatz (grass) NED – USA 0:3
So, 02.08. 12:30 Football Open Female Olympia Park Hindenburgplatz (grass) GER – SWE 1:2
So, 02.08. 13:00 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Semi GBR – ESP 3:2
So, 02.08. 13:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 QF FIN – RSA 0:5
So, 02.08. 14:00 Squash   Airport Squash Tegel Single
So, 02.08. 14:00 Table Tennis Masters Male Olympia Park Halle 1 Single
So, 02.08. 14:00 - 16:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin LPT
So, 02.08. 14:00 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion LPT EMG – BER 0:1 (0:1)
So, 02.08. 14:00 Table Tennis Masters Male Olympia Park Halle 1 Doubles
So, 02.08. 14:00 Table Tennis Juniors Male Olympia Park Halle 1 Singles
So, 02.08. 14:00 Basketball Juniors Male Sporthalle Charlottenburg GER – ARG 49:89
So, 02.08. 14:00 Table Tennis Open Male Olympia Park Halle 1 Doubles
So, 02.08. 14:00 Table Tennis Juniors Male Olympia Park Halle 1 Doubles
So, 02.08. 15:00 Football Youth Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) SWE – GBR 2:3
So, 02.08. 15:00 Football Juniors Male Olympia Park Gebhardtplatz (grass) ESP – ARG 0:4
So, 02.08. 15:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 GIB – TUR 3:8
So, 02.08. 15:00 Futsal Masters Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Semi RSA – TUR 2:4
So, 02.08. 15:00 Football Juniors Male Olympia Park Hindenburgplatz (grass) GBR – GER 2:0
So, 02.08. 15:30 Basketball Youth Male Cole-Sport-Center TUR – GBR 73:62
So, 02.08. 16:00 Chess   Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 Blitz Chess Comp
So, 02.08. 16:15 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg RUS – FRA 83:81
So, 02.08. 17:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 ITA – ESP 10:5
So, 02.08. 17:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 QF LTU – ISR 1:3
So, 02.08. 17:00 Football   Olympia Park Stadion am Wurfplatz (grass) LPT EMG – DFB 1:1
So, 02.08. 17:00 Field Hockey Open Male Olympia Park Hockey Stadion NED – GER 4:2 (0:0)
So, 02.08. 17:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad ITA – USA 4:12
So, 02.08. 17:45 Basketball Youth Male Cole-Sport-Center USA – GER 115:31
So, 02.08. 18:30 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg USA – GER 112:73
So, 02.08. 19:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad GER – ISR 4:25
So, 02.08. 19:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 QF GBR – ESP 5:2
So, 02.08. 19:00 Futsal Masters Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Semi ITA – DEN 2:0
Mo, 03.08. 08:30 - 14:00 Golf   Golfclub Stolperheide 3. Day
Mo, 03.08. 09:00 Fencing Open Female Olympia Park Kuppelsaal Epee
Mo, 03.08. 09:00 Futsal Youth Male Cole-Sport-Center TUR – ITA 4:2
Mo, 03.08. 09:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 GIB – GBR 1:15
Mo, 03.08. 09:00 - 14:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis Singles
Mo, 03.08. 09:00 Fencing Open Male Olympia Park Kuppelsaal Sarbre
Mo, 03.08. 09:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 HUN – ESP 5:3
Mo, 03.08. 09:30 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg CAN – GBR 80:71
Mo, 03.08. 10:00 Table Tennis Masters Male Olympia Park Halle 1 Double
Mo, 03.08. 10:00 Football Youth Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) GER – NED 3:1
Mo, 03.08. 10:00 Chess Juniors Male - Open Male Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 6. Round
Mo, 03.08. 10:00 Table Tennis Juniors Male Olympia Park Halle 1 Double
Mo, 03.08. 10:00 Football Youth Male Olympia Park Hindenburgplatz (grass) USA – SWE 2:3
Mo, 03.08. 10:00 Table Tennis Open Male Olympia Park Halle 1 Double
Mo, 03.08. 11:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Semi AUS – ISR 9:4
Mo, 03.08. 11:00 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Bronze RSA – ESP 5:10
Mo, 03.08. 11:00 Squash   Airport Squash Tegel Single
Mo, 03.08. 11:00 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion Bronze ARG – USA 2:1 (0:0)
Mo, 03.08. 11:30 Ten-Pin-Bowling   Studio Bowling Team
Mo, 03.08. 11:30 Dressage   Olympia Park Reiterstadion Final Team
Mo, 03.08. 11:45 Basketball Juniors Male Cole-Sport-Center TUR – ARG 18:74
Mo, 03.08. 11:45 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg USA – ISR 98:78
Mo, 03.08. 12:30 Football Open Male Olympia Park Gebhardtplatz (grass) 7th Place SUI – SWE 4:2
Mo, 03.08. 13:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Semi RSA – GBR 0:4
Mo, 03.08. 13:40 Fencing Open Male Olympia Park Kuppelsaal Foil
Mo, 03.08. 14:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 GIB – GER Friendly 5:5
Mo, 03.08. 14:00 Squash   Airport Squash Tegel Single
Mo, 03.08. 14:00 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg GER – TUR 31:77
Mo, 03.08. 14:00 Field Hockey Open Male Olympia Park Hockey Stadion ISR – NED 1:10 (0:4)
Mo, 03.08. 14:00 - 18:00 Tennis   LTTC Rot-Weiß Berlin Tennis Doubles and Mixed
Mo, 03.08. 14:00 - 18.00 Golf   Golfclub Stolperheide 3. Day
Mo, 03.08. 14:00 Basketball Juniors Male Cole-Sport-Center ISR – USA 67:61
Mo, 03.08. 15:00 Football Juniors Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) Bronze GER – ESP 2:1 AET
Mo, 03.08. 15:00 Table Tennis   Olympia Park Halle 1 LPT
Mo, 03.08. 15:00 Football Open Male Olympia Park Gebhardtplatz (grass) 5th Place ITA – MEX 2:4
Mo, 03.08. 15:30 Futsal Juniors Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Final TUR – GBR 1:6
Mo, 03.08. 15:45 - 19:00 Dressage   Olympia Park Reiterstadion Show Part
Mo, 03.08. 16:00 Futsal Masters Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 7th Place RUS – GBR 4:6
Mo, 03.08. 16:15 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg Bronze FRA – GER 91:90
Mo, 03.08. 17:00 Football Juniors Male Olympia Park Stadion am Wurfplatz (grass) Final GBR – ARG 1:0
Mo, 03.08. 17:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad HUN – ITA 21:3
Mo, 03.08. 17:00 - 18:30 Field Hockey Open Female Olympia Park Hockey Stadion Final GER – NED 2:5 (2:2)
Mo, 03.08. 17:30 Futsal Masters Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Bronze RSA – DEN 3:1
Mo, 03.08. 18:00 Futsal Masters Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 5th Place ESP – GER 8:3
Mo, 03.08. 19:00 Basketball   Sporthalle Charlottenburg LPT MTV-ALB Legends – EMG Allstars 52:36
Mo, 03.08. 19:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad USA – GER 17:10
Mo, 03.08. 19:30 Futsal Masters Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Final ITA – TUR 4:0
Mo, 03.08. 20:30 Basketball Open Male Sporthalle Charlottenburg Final USA – RUS 87:98
Di, 04.08. 08:30 - 14:00 Golf   Golfclub Stolperheide bad weather alternative
Di, 04.08. 09:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 7th Place EST – LTU 3:2
Di, 04.08. 09:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 Bronze HUN – ESP 8:5
Di, 04.08. 09:00 Basketball Juniors Male Sporthalle Charlottenburg Bronze ARG – GER 74:43
Di, 04.08. 10:00 Football Youth Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) Bronze SWE – USA 1:0
Di, 04.08. 10:00 - 13:00 Dressage   Olympia Park Reiterstadion Final Single Medium
Di, 04.08. 10:00 Table Tennis Juniors Male Olympia Park Halle 1 Finals
Di, 04.08. 10:00 Chess Juniors Male - Open Male Olympia Park Turnhaus Raum 4.1.8 7. Round
Di, 04.08. 10:00 Football Open Female Olympia Park Hindenburgplatz (grass) Bronze GER – NED 5:1
Di, 04.08. 10:00 Football Youth Male Olympia Park Stadion am Wurfplatz (grass) Final GER – GBR 2:2 AET, 4:1 AP
Di, 04.08. 10:30 Ten-Pin-Bowling   Studio Bowling Round Robin
Di, 04.08. 11:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 1 5th Place FIN – ESP 7:6
Di, 04.08. 11:00 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg Bronze TUR – CAN 56:64
Di, 04.08. 11:00 Futsal Youth Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Final GBR – ITA 7:4
Di, 04.08. 11:00 Table Tennis Masters Male Olympia Park Halle 1 Finals
Di, 04.08. 12:00 Table Tennis Open Male Olympia Park Halle 1 Finals
Di, 04.08. 13:00 Football Open Female Olympia Park Stadion am Wurfplatz (grass) Final USA – SWE 2:0
Di, 04.08. 13:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad LPT ITA – Team BER 12:15
Di, 04.08. 13:00 Football Open Male Olympia Park Hanns-Braun-Stadion (grass) Bronze DEN – GBR 3:1
Di, 04.08. 13:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Bronze ISR – RSA 3:4
Di, 04.08. 13:00 - 16:00 Dressage   Olympia Park Reiterstadion Final Single Advanced
Di, 04.08. 13:00 Basketball Juniors Male Sporthalle Charlottenburg Final USA – ISR 83:70
Di, 04.08. 14:30 Ten-Pin-Bowling   Studio Bowling LPT
Di, 04.08. 15:00 Futsal Open Male Olympia Park Horst-Korber-Sportzentrum Halle 2+3 Final AUS – GBR 2:4
Di, 04.08. 15:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad Bronze USA – GER 17:3
Di, 04.08. 15:00 Basketball Youth Male Sporthalle Charlottenburg Final USA – ISR 83:62
Di, 04.08. 16:00 Football Open Male Olympia Park Stadion am Wurfplatz (grass) Final FRA – GER 1:4
Di, 04.08. 17:00 Waterpolo   Olympia Park Forumbad Final ISR – HUN 13:8
Page 1 of 1

© 2015 Makkabi Deutschland gGmbH
Unsere Medienpartner: